Cała prawda o wieszakach do ubrań

Producenci wieszaków prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych kształtów i kolorów, żeby jak najlepiej trafić w gusta klienta. W sklepach można dostać zarówno klasyczne drewniane, jak i drewniane kolorowe, plastikowe, czy  wykonane z materiału flock.  Który rodzaj wybrać? Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Przede wszystkim pamiętaj, że wieszak do ubrań ma służyć ubraniom, nie Tobie.  Zadaniem wieszaka jest utrzymanie powieszonej odzieży w jak najlepszym stanie, żeby się nie zdeformowała i nie porozciągała.

Dlatego zwracaj uwagę na jakość wykonania wieszaków. Drewniane (najlepsze to klasa A, a w takiej jakości są wieszaki NATURE marki Arranger) muszą być idealnie gładkie, aby nie pozaciągały odzieży.

Dla marynarek, płaszczy, żakietów używaj wieszaków z szerokimi ramionami, dzięki którym ubrania nie stracą swojego fasonu.

Dla ubrań o cienkich ramiączkach wystarczą cienkie wieszaki plastikowe lub flockowe. Powinny posiadać  specjalne wyprofilowanie na ramionach, dzięki któremu cienkie ramiączko utrzyma się na wieszaku i ubranie nie zsunie się. 

Spódnice lub spodnie wieszaj na wieszakach ze specjalnymi klipsami. Zwróć uwagę, aby klipsy były dokładnie wykończone, by nie pozaciągały ubrań.

Są jeszcze wieszaki pachnące. Są nie tylko ozdobne, ale przede wszystkim praktyczne.

 

Dużym ułatwieniem jest obrotowy haczyk przy wieszaku .  Niezależnie jak założysz na niego ubranie, możesz zawsze powiesić wieszak w tę samą stronę. Wieszanie w jedną stronę jest bardzo praktyczne

 i wygodne.

Kolor  wieszaka – to już indywidualna sprawa. Wybierz taki jak lubisz, taki jaki pasuje do wnętrza szafy, czy garderoby.

 

Zbyt cienkie wieszaki odznaczają się na ubraniach, więc takich nie kupuj i nigdy nie używaj drucianych wieszaków z pralni! Zwracaj też uwagę na rozstaw ramion, standardowy rozmiar dla osoby dorosłej to ok. 45cm. Powieszone ubrania nie stracą fasonu.

 

Wieszak niejedno ma imię jak widać. Znajdź rozwiązanie najlepsze dla Twoich ubrań.