Pachnące wnętrze, czyli praktyczne sposoby na piękny zapach w domu

Pachnące wnętrze, czyli praktyczne sposoby na piękny zapach w domu

Pięknie pachnące ubrania, czy bielizna to prawdziwa przyjemność. Nie wystarczy często sprzątać, prać, prasować. Zapach świeżości jest ulotny i niestety nie utrzymuje się długo, choć bardzo byśmy tego pragnęły. Jest kilka sposobów na utrwalenie delikatnego, pięknego aromatu.


1. Produkty zapachowe:
Saszetki
Tradycyjne saszetki zapachowe są niedrogie i dostępne w wielu wersjach zapachowych. Możemy ich używać dowolnie, w zależności czy lubimy mniej czy bardziej intensywny zapach.

Zapachowe  poduszeczki
Można je kupić, ale można je również zrobić samodzielnie. Wystarczy zszyć ze sobą dwa kawałki materiału, tworząc poduszeczkę, wypełnić dowolnym pachnącym suszem (np. pot pourri) kwiatowym, obszyć ozdobną wstążeczką. Poduszeczka włożona między ubrania, nada im cudowny zapach..

Wieszaki pachnące

Praktyczny drobiazg – nie tylko dekoracyjne ale również praktyczne. Używasz ich jako wieszaka do ubrań, a przy okazji pięknie aromatyzują wnętrze szafy.

Papier zapachowy

Gdy wyłożysz dno szuflady takim papierem, nie tylko będzie piekny zapach, ale również udekorujesz wnętrze tej szuflady czy półki.

Dyfuzory trzcinowe

Kto z nas nie zna praktycznego drobiazgu jakim są dyfuzory z trzcinowymi patyczkami. Idealne rozwiązanie do odświeżenia zapachu w sypialni, łazience, salonie.

Spraye

Doskonały pomysł na odświeżenie zapachu w łazience, samochodzie, biurze. Nieduży rozmiar – praktyczne, bo zmieści się również w damskiej torebce i możesz buteleczkę mieć zawsze przy sobie.

2.  Świeże kwiaty  w wazonie

Najprostszy i najcudowniejszy zapach, o którym często zapominamy. Kwiaty w wazonie (pęki tulipanów, róż, czy innych kwiatów sezonowych) powinny  być stałym elementem domu. Świeże rośliny wprowadzają pozytywny nastrój, dodają energii i poprawiają samopoczucie.

3.  Naturalne produkty pachnące

Proste zabiegi, o których nie wszyscy wiedzą, potrafią zdziałać cuda. Pomarańcza nabita goździkami to bardzo aromatyczna ozdoba stołu na święta. Wystarczy wbić goździki w pomarańczę i włożyć na pięć minut do nagrzanego piekarnika. Kawałki cytryn wrzucone do wody i postawione na parapecie wypełnią pomieszczenie cudownym, cytrusowym zapachem. Świeże jabłka ułożone na parapecie nadają charakterystyczny zapach świeżego ogrodu.

4.   Odkurzanie i sprzątanie, wietrzenie pomieszczeń

Oczywiście by w domu pięknie pachniało trzeba również regularnie sprzątać, ponieważ nadaje to domowi zapach czystości i świeżości. Nie trzeba wydawać dużo pieniędzy na chemiczne środki czystości, wystarczy używać naturalnych środków: octu, sody oczyszczonej, cytryn. Te produkty nie tylko czyszczą, ale również pochłaniają zapachy, działając dezynfekująco czy wybielająco. Zarówno latem jak i zimą warto szeroko otworzyć okna i przewietrzyć wnętrza. Świeże powietrze ułatwia zasypianie i nadaje niesamowity aromat we wnętrzu.

5. Prasowanie z wodą aromatyzowaną
Można również użyć specjalnej zapachowej wody do prasowania ubrań.  Ciepło żelazka sprawi, że w nasze ubrania zapach ładnie zostanie wchłonięty.

Pomysły dla zapracowanych, pomysłowych czy perfekcjonistów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze to czuć się dobrze we własnym domu!