Bamboo Charcoal materiał XXI wieku

Bamboo Charcoal to materiał o nieograniczonych możliwościach. Nie tylko chroni Twoje ubrania, jednocześnie ma korzystny wpływ na Twoje zdrowie. Pokrowce i organizery do ubrań z linii Comfort i Travel marki Arranger wykonane są z materiału non-woven, pomiędzy jego dwie warstwy włożony jest materiał Bamboo Charcoal.

Bamboo Charcoal ze względu na swe innowacyjne właściwości nazywany jest  materiałem XXI wieku.  Bamboo Charcoal znajduje swe zastosowanie w wielu dziedzinach m.in. odzież dla sportowców, bielizna, kosmetologia, przemysł spożywczy, rolnictwo.Niezwykłe właściwości Bamboo Charcoal były znane w Chinach już w XV w. w czasie panowania dynastii Ming.

Bamboo charcoal to po prostu spalony, zwęglony bambus. Do produkcji używa się roślin pięcioletnich lub starszych. Wykorzystywanie tak starych drzew jest korzystne dla ochrony środowiska, ponieważ zmniejsza zanieczyszczenia pozostałościami.

Tradycyjne pokrowce i organizery do przechowywania mają 3 podstawowe zalety:

·         Ułatwiają uporządkowanie odzieży

·         Chronią przed zabrudzeniami

·         Są wodoodporne, dzięki czemu schowana odzież nie wilgotnieje.

W pokrowcach marki Arranger, linia Comfort i Travel,  zastosowano innowacyjny materiał Bamboo Charcoal, który oprócz standardowych korzyści (wyżej wymienionych) stwarza dodatkowe niesamowite możliwości.

Wychwytuje i usuwa nieprzyjemne zapachy, dzięki czemu przechowywana odzież nie przejdzie żadnym zapachem z zewnątrz. Przepuszcza powietrze, oddycha, dlatego odzież ma zawsze dostęp świeżego powietrza. Reguluje wilgotność w powietrzu – materiał ma naturalną umiejętność dostosowywania istniejących warunków do właściwego poziomu wilgotności. Gdy jest za sucho, oddaje wilgoć. I odwrotnie. Dlatego masz pewność, że ubrania nie zawilgotnieją i nie będą się kurzyć. Jest antybakteryjny, a więc idealny dla alergików, ponieważ dzięki ujemnemu ładunkowi aniony przyciągają kurz, drobnoustroje i bakterie, hamując tym samym ich rozwój. Bamboo Charcoal jest odporny na zapleśnienia, ochrania przed molami. Jest odporny na promieniowanie ultrafioletowe. I oczywiście biodegradowalny, czyli korzystny dla naszego środowiska.

Ale najważniejsze jest to, iż  emituje zdrowe jony, niezwykle korzystne dla zdrowia człowieka.

Bamboo Charcoal emituje aniony o bardzo dużym stężeniu 4480 cząstek/cm3. Dla porównania w miastach stężenie anionów wynosi od 100 do 200 na cm3, a pomieszczeniach zamkniętych jest jeszcze mniejsze.  Tak wysoki poziom cząstek ujemnych można spotkać w górach, nad morzem, w lasach, czyli tam gdzie jest czyste powietrze. To właśnie brak anionów (lub zbyt mała ilość) w powietrzu może powodować uczucie zmęczenia, depresję, zawroty i bóle głowy oraz duszności. Dzięki ujemnemu ładunkowi aniony przyciągają kurz, drobnoustroje i bakterie, hamując tym samym ich rozwój.

 Jonizacja ujemna jest niezwykle korzystna dla zdrowia człowieka:

o   oczyszcza powietrze, organizm człowieka jest lepiej dotleniony

o   oczyszcza krew i poprawia krążenie

o   wzmacnia odporność organizmu człowieka

o   posiada właściwości antybakteryjne

o   zapobiega starzeniu się skóry

o   ma właściwości przeciwdepresyjne

o   łagodzi bóle mięśni

Materiał Bamboo Charcoal to propozycja dla wszystkich dbających o zdrowie.